U četvrtak, 12. maja 2011. u 19h u prijatnoj atmosferi kafane „Bates“ biće održana još jedna tribina Politea. Na tribini će biti predstavljena knjiga Dragoljuba B. Đorđevića „Kazuj krčmo Džerimo – Periferijska kafana i okolo nje“.
Od 5. do 11. maja od 20h na repertoaru bioskopa EuroCinema je film "127 SATI". Cena karte je 150 dinara.
Od 5. do 8. maja u bioskopu EuroCinema posetioci će imati priliku da pogledaju filmove beogradskog festivala "Slobodna zona". Na repertoaru će biti pet dokumentarnih filmova koje je beogradska publika izglasala za najbolje. Ulaz na sve projekcije je besplatan.
Novi film glumca, scenariste i režisera Lazara Ristovskog "Beli lavovi" biće premijerno prikazan bioskopskoj publici 27. aprila u Beogradu, a samo dan kasnije i subotička publika će imati priliku da uživa u ostvarenju Lazara Ristovskog.
U četvrtak, 21.04.2011. u City Press Room-u održana je pres konferencija povodom najave 18. Međunarodnog festivala pozorišta za decu.