ZAŠTO UČITI O SOCIJALNOM PREDUZETNIŠTVU?

Zašto treba da se bavimo socijalnim preduzetništvom? Društva blagostanja više ne mogu da pružaju istu onu brigu kao 1970-tih i 80-tih. Potrebno je postojanje takve socijalne mreže, koja gradi odnose između ljudi, jača poverenje, podržava samopomoć i koja čuva vrednosti, bez obzira da li se radi o autentičnoj narodnoj muzici, likovnoj umetnosti, prirodnim lepotama, kulturi pejzaža ili građenom okruženju. Na takvim osnovama se može izgraditi socijalno preduzetništvo umesto pasivne državne pomoći.
Evropska unija je preuzela naziv „socijalno preduzetništvo“ na inicijativu francuza, kao jedan od mogućnosti rešavanja visoke stope nezaposlenosti i niske stope zapošljavanja, za pomoć stvaranja aktivnosti koji zahtevaju intezivan rad, za pojavljivanje sekundarnog tržišta rada.

Ishodi učenja

Svaki polaznik će nakon obuke steći znanja o pojmu socijalnog preduzetništva. Upoznaće se sa radom neprofitnog sektora, pravcima koji postoje u socijalnom preduzetništvu, alternativnim mehanizmima koji doprinose funkcionisanju socijalnog preduzetništva, upoznaće mreže koje poznaju socijalno preduzetništvo, organizacione forme u socijalnom preduzetništvu, o radu kooperativa.

Izvođenje nastave i trajanje

Trening za socijalno preduzetništvoorganizuje se u trajanju od 24 školska časa. Nastava se izvodi u grupama, u savremeno opremljenim učionicama, uz obezbeđen sav potreban materijal i literaturu. Svim polaznicima, koji sa uspehom polože završni ispit, Otvoreni univerzitet izdaje uverenje o završenom treningu za socijalno preduzetništvo.

Prijave, upis i način plaćanja
Upis se vrši tokom cele godine. Za sve obrazovne oblike važi mogućnost plaćanja na rate.

Prijave i dodatne informacije:

Info pult: radnim danima 8.00 - 19.00h
subotom 9.00 – 13.00h
Trg cara Jovana Nenada 15, Subotica
Tel: 024 554 600
zanimanja@openunsubotica.rs